Święty Stanisławie módl się za nami

W sobotni poranek 11 sierpnia 2018 roku 45-osobowa grupa z Parafii Brzeziny wraz z ks. Kanonikiem Józefem Knapem udała się na pielgrzymkę po relikwie św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Wzięli w niej udział członkowie Kół Różańcowych.

O godz. 8.00 pielgrzymi uczestniczyli w eucharystii przy konfesji św. Stanisława w katedrze wawelskiej. W jej trakcie ks. prałat Zdzisław Sochacki przekazał relikwie pierwszego stopnia Patrona Polski na ręce ks. proboszcza Parafii Brzeziny. Po zakończeniu mszy świętej pielgrzymi z Brzezin zostali oprowadzeni po katedrze wawelskiej. Weszli na wieżę z dzwonem Zygmunta oraz do grobów królewskich.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Wizyta w Krakowie zakończyła się wizytą w Muzeum bł. Angeli Truszkowskiej. Życie założycielki sióstr felicjanek przybliżyła tam s. Marta.

Pielgrzymi z Brzezin udali się także do Szczepanowa. W miejscowości narodzin św. Stanisława nawiedzili bazylikę, kościół znajdujący się w miejscu domu rodzinnego świętego oraz źródełko w miejscu jego narodzin.

Święty Stanisławie proś za nas, aby Bóg łaskawy był dla nas.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365