Świętych świętowanie

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada jest parafialnym odpustem w Brzezinach. Kult świętych i błogosławionych inspiruje do wielu wydarzeń przy okazji tego święta.

31 października 2017 roku został rozstrzygnięty 3. Konkurs Plastyczny im. św. Brata Alberta zorganizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA, Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Parafialny Zespół Caritas. Pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Baran z Brzezin, a drugie miejsce ex aequo Karol i Monika Skóra. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Pismo Parafialne SANCTUS, Miasto i Gminę Morawica, Powiat Kielecki, Maga Sweet oraz Rancho Kocieczyn.

Zaraz po ogłoszeniu wyników konkursu odbyło się 7. Czuwanie "Świętych Obcowanie" zorganizowane przez Scholę Parafialną. Kościół brzeziński przybrał na ten wieczór odświętną dekorację pełną bieli i świec. Centrum stanowił tron przygotowany dla Jezusa Eucharystycznego obok, którego znalazły się relikwie 70 świętych i błogosławionych. Wnoszone były przez młodzież z parafii i okolic. Czuwanie oparte zostało na modlitwie różańcowej, której towarzyszyła postać Matki Bożej Fatimskiej. Oprawę muzyczną spotkania prowadziła Schola Angelo z Piotrkowic, a homilię wygłosił o. Jakub Zawadzki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przygotować to czuwanie: duszpasterzom, katechetom, młodzieży, osobom, które szyły, piekły, sprzątały, dekorowały, przewoziły i podjęły wiele innych prac.

Uroczysta suma odpustowa została odprawiona 1 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w kościele. Homilię wygłosił ks. kanonik Józef Knap. Po mszy odbyła się procesją na cmentarz. Tego dnia wieczorem parafianie znów wyruszyli procesyjnie wśród grobów bliskich, by pomodlić się różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wszyscy Święci módlcie się za nami!

Galerie zdjęć:

ŚWIĘTYCH OBCOWANIE

ODPUST

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365