Szlachetna Paczka młodych

Od kilku lat w Polsce Stowarzyszenie Wiosna organizuje ogólnokrajową akcję "Szlachetna Paczka". Jej zamysłem jest wykorzystanie potencjału dobra tkwiącego w społeczeństwie i pomoc rodzinom, osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Do tegorocznej edycji "paczki" włączyło się także nowopowstałem Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA z Brzezin, w skład którego wchodzą schola, ministranci, redakcja pisma parafialnego i inni młodzi. Akcję koordynowała Magda Gawior.

Pudełka zapełniały się z dnia na dzień jedzeniem, środkami higienicznymi, materiałami plastycznymi, maskotkami, a także nowymi kurtkami i zimowymi butami dla dzieciaków. Potrzebne produkty dla 5-osobowej rodziny z terenu naszej gminy przynosili nie tylko młodzi, ale także ich znajomi i rodziny. Swą pomoc ofiarowało także Stowarzyszenie Przyjaciół Brzeizn i Podwola oraz pracowniy i wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

W efekcie udało się spakować 7 paczek dobroci i serca, dzięki którym czyjeś Święta Bożego Narodzenia będą choć trochę milsze.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365