Szlachetna Paczka - zostań bohaterem!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Jedną z form włączenia się w akcję jest przygotowanie paczki. Jak to zrobić?

Z bazy rodzin potrzebujących wybierz rodzinę, dla której chcesz przygotować pomoc.

Zbierz swoją rodzinę i znajomych i razem przygotujcie Paczkę – wspólnymi siłami uda się zdziałać więcej i odpowiedzieć na większą liczbę potrzeb rodziny dotkniętej biedą. Paczkę możesz przygotować również wraz z pracownikami swojej firmy, klasą w szkole, znajomymi ze studiów i każdą inną grupą ludzi.

Podczas finałowego weekendu 10-11 grudnia dostarczcie Paczkę do magazynu w swojej okolicy.

Czekajcie na relację wolontariuszy z dostarczenia Paczki rodzinie! Łzy wzruszenia i radość to najpiękniejsze podziękowanie za Waszą pomoc.

Więcej informacji oraz baza rodzin znajduję się na stronie internetowej organizatora: www.szlachetnapaczka.pl
Nie zwlekaj, czasu jest coraz mniej!
logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365