Szlachetne dzieło!

Gdy późną jesienią świat kurczy się z chłodu, gdy wieje zimny wiatr, a deszcz ze śniegiem dzwoni o szyby, wtedy w Brzezinach rosną i rozgrzewają się serca. Myśl o tym, że nie dla wszystkich będą one „szczęśliwe, spokojne i radosne”, spędza sen z powiek tutejszej młodzieży. Wtedy zuchy i harcerze znów tworzą misterny plan pomocy dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętając o sukcesie ubiegłorocznej zbiórki, po raz drugi drużyna harcerska i zuchowa przystąpiły do udziału w akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku przedsięwzięcie również przebiegało wielotorowo. W dniach 21-23 listopada w Delikatesach Centrum wolontariusze prowadzili zbiórkę żywności. Było jej baaaardzo dużo. Dobrze, że właściciel placówki, pan Tomasz Malicki (absolwent szkoły w Brzezinach) udostępnił pomieszczenie na przechowanie tej ogromnej ilości zgromadzonych produktów… (Panu Tomaszowi dziękujemy!). Na terenie szkoły do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoja zbiórkę potrzebnych produktów prowadzili w dniach 28 listopada - 8 grudnia przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli i Dyrektora Szkoły, Pana Krzysztofa Kubickiego. We współpracy z księdzem Józefem Knapem, proboszczem Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, zorganizowano przed kościołem kwestę, w wyniku której udało się zgromadzić 1400 zł na potrzeby rodzin. Jedna z rodzin, którą w tym roku zaopiekowała się młodzież z Brzezin, potrzebowała wersalki. Nie do wiary, ale dobry człowiek ofiarował i ten mebel.

Nie pierwszy raz społeczność Brzezin okazała wielką ofiarność.  Zgromadzonych tak obficie różnego rodzaju produktów wystarczy dla dwóch rodzin (każda otrzyma po 21 paczek                         z produktami), a pozostałe 7 paczek żywnościowych trafi do innych gospodarstw domowych potrzebujących wsparcia.

Ani zuchy, ani harcerze nie byliby w stanie przechować, spakować i przewieźć prezentów. Znów nieoceniona okazała się pomoc Rodziców uczniów oraz dorosłych już absolwentów szkoły.

Koordynatorem SZLACHETNEJ PACZKI w szkole była – podobnie jak w roku ubiegłym- Pani mgr Beata Łabęcka, a wspierała ją Pani mgr Justyna Kasperek. To szlachetne dzieło nie doszłoby do finału bez wielu Rodziców, którzy poświecili swój czas, zakasali rękawy, użyczyli swoich samochodów… Wyrazy wdzięczności za ogromne wsparcie należą się Pani Ewie Stokłosińskiej (mamie dwojga uczniów ZS w Brzezinach) – na przełomie listopada i grudnia rzadko bywała w domu…

W sobotę 13 grudnia 2014 r. o 11.30 w siedzibie Urzędu Gminy w Morawicy nastąpiło przekazanie SZLACHETNEJ PACZKI (SZLACHETNYCH PACZEK!) głównemu koordynatorowi p. Damianowi Woźniakowi.

Gromada zuchowa Leśne Skrzaty i Zespół Szkół im. Jana Pawła II otrzymali podziękowanie.

Inicjatorzy i organizatorzy akcji SZLACHETNA PACZKA przeprowadzonej w Brzezinach gorąco dziękują wszystkim wolontariuszom, uczestnikom oraz hojnym ofiarodawcom, dzięki którym w Wigilijny Wieczór zabłyśnie nie tylko pierwsza gwiazdka, ale również zabłysną uśmiechy obdarowanych. Dobro do Was wróci…

mgr Katarzyna Telka
z-ca dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365