Szlakami historii - Podkarpacie

W dniach 3-5 lipca członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola udali się w kolejny wyjazd z cyklu „Szlakami historii”. Tym razem zwiedzali Podkarpacie. 28-osobowa  grupa miała intensywny program wycieczko-pielgrzymki.

W piątek przemierzali dawne urokliwe uliczki i zakamarki Tarnowa. Później nawiedzili zaprzyjaźnione Brzeziny w gminie Wielopole Skrzyńskie, gdzie zostali przyjęci jak swoi. Popołudnie tego dnia zaowocowało odwiedzinami w sanktuariach św. Jana z Dukli i bł. Bronisława Markiewicza. Wieczorem grupa dotarła na nocleg do Strachociny.

Właśnie tam w sobotę rano odprawiona została msza święta z relikwiami św. Andrzeja Boboli, który kilkadziesiąt lat temu objawiał się tamtejszemu proboszczowi. Po gościnie u Sióstr Franciszkanek MI w Strachocinie grupa udała się do Największego polskiego skansenu w Sanoku. Choć żar lał się z nieba wytrwale maszerowali przez kolejne dawne domostwa z rejonu Podkarpacia. Kolejnymi punktami tego dnia były Myczkowce (Ogród Biblijny, Park Miniatur i mini zoo) oraz wieczorny spacer po Przemyślu.

Niedziela zaczęła się wcześnie od zwiedzania zabytkowych kościołów tego miasta. Po mszy św. w katedrze, odwiedzeniu odnowionych krypt oraz Zamku Kazimierzowskiego grupa udała się do Radia Fara. Przewodnikiem po Przemyślu była s. Klara Machulska. Po południu członkowie stowarzyszenia udali się do Kalwarii Pacławskiej, a w drodze powrotnej zrobili krótki postój na rynku w Rzeszowie.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365