Szlakami historii - Pomorze 2018

W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola odbyło coroczny wyjazd "Szlakami historii"

20-osobowa grupa zaczęła zwiedzanie od Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wszystkich zachwycił artyzm wykonanych prac w świątyni. Kolejnym punktem podróży była wizyta studyjna w gminie Cekcyn. Członkowie stowarzyszenia zostali serdecznie przyjęci przez wójta Jacka Brygmana, z-cę wójta Monikę Szczęsną oraz przedstawicieli licznych lokalnych organizacji pozarządowych. Mieszkańcy Brzezin zwiedzili atrakcje Cekcyna oraz wzięli udział w rozmowie z wymianą doświadczeń. Ten dzień zakończył się wieczornym spacerem po Gdańsku.

W sobotę grupa z Brzezin razem z przewodnikiem zwiedziła główne atrakcje Gdańska. Później odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności. Wizyta w tym mieście zakończyła się spacerem na Westerplatte i modlitwą przy grobach ofiar bohaterskiej obrony tego miejsca. Na koniec dnia grupa dojechała do Sztutowa, gdzie był czas na spokojny spacer nad Bałtykiem.

Ostatni dzień wyjazdu dla niektórych zaczął się bardzo wcześnie, wschodem słońca nad polskim morzem. O 9.00 grupa nawiedziła Muzeum na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Później grupa pojechała do Gietrzwałdu, miejsca objawień maryjnych. Był to ostatni punkt programu całego wyjazdu.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365