To już 9 lat

Śpiewem "Barki" rozpoczęła się msza święta w naszym kościele w 9-tą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wokół ołtarza zgromadziła się liczna grupa parafian, a przede wszystkim uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Brzezinach noszącego imię tego Wielkiego Papieża. Na tej uroczystej eucharystii nie zabrakło także pocztu sztandarowego ze szkoły.

Podczas homilii ksiądz proboszcz Józef Knap przypomniał o delikatności i zdecydowaniu papieża przejawiającymi się w jego nauczaniu i całym życiu. Przypomniał także, że o wielkości Jana Pawła II nie zdecydował fakt bycia papieżem, ale dlatego został wybrany na Stolice Piotrową, że był Wielkim Człowiekiem. Zawdzięczał to ciągłej pracy nad sobą i rozwijaniu swoich pasji. Tymi słowami ksiądz proboszcz zachęcił uczniów do systematyczności w nauce i wymagania od siebie samego.

Oprawę muzyczną mszy przygotował liczny chórek harcerski. Na ten dzień także na bocznym ołtarzu została przygotowana dekoracja z obrazem papieża, przy którym zapalono świecę.

Msza święta z intencji uczniów i rodziców ZS w Brzezinach wpisuje się w parafialne przygotowania do Kanonizacji Jana Pawła II.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365