Triduum ku czci św. brata Alberta

W dniach 17-19 czerwca będziemy świętowali w naszej parafii Triduum ku czci św. brata Alberta.

We wtorek 17 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne tego świętego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 podczas, której odbędzie się ucałowanie relikwii i odmówiona będzie litania.

W środę 18 czerwca podczas mszy świętej o godz. 18.00 opat Edward Stradomski dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. brata Alberta do naszego kościoła. Podczas tej eucharystii zostaną również poświęcone chlebki, przypominające czyny miłosierdzia, z których zasłynął brat Albert.

W czwartek 19 czerwca po każdej z mszy świętych, będzie można zabrać ze sobą ten mały chlebek. Obok koszy z pieczywem będzie znajdowała się skarbona na ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc materialną jednej z potrzebujących rodzin z naszej parafii.

Będzie to sposób parafialnego dziękczynienia za przybycie tego świętego patrona do Brzezin. Chlebki otrzymają także bierzmowani i dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej. „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365