Triduum Odpustowe ze św. Jackiem

W dniach 14-16 sierpnia 2016 r. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach przeżywała Triduum Odpustowe, które rozpoczęło się od wprowadzenia do brzezińskiej świątyni relikwii pierwszego stopnia św. Jacka Odrowąża. Uroczystego wprowadzenia dokonał o. Piotr Krysztofiak, dominikanin. Kapsuła z relikwiami pierwszego polskiego dominikanina (potwierdzonymi pismem podpisanym jeszcze przez Kard. Karola Wojtyłę) została umieszczona w posrebrzanym relikwiarzu ufundowanym przez rodziny z Kowali. Podczas homilii o. Piotr zauważył, że św. Jacek cięgle zwraca naszą uwagę na Eucharystię. Na obrazach najczęściej jest przedstawiany trzymając Najświętszy Sakrament oraz figurę Matki Bożej. W ten sposób przypomina nam o trudnej sztuce dziękowania Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski (eucharistia znaczy dziękczynienie).

15 sierpnia na brzezińskie wzgórze przybyło ok. 2,5 tys osób, by oddać cześć Wniebowziętej Maryi, współpatronce parafii. Uroczysta Suma sprawowana była na ołtarzu polowym w pięknej scenerii wieńców, kwiatów i ziół.

Ostatni dzień świętowania, wtorek zakończył się spotkaniem młodych ze św. Jackiem Odrowążem. Podczas „Herbaty z aureolą" przy ognisku wspominano Światowe Dni Młodzieży. Młodzi zastanawiali się między innymi co i kto był inspiracją dla setek tysięcy pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa. Najwięcej trudności sprawiło ostatnie pytanie: Jak dziś świadczyć o Chrystusie?

Niech przykład życia św. Jacka zachęca nas do pełnego oddania się Bogu oraz głoszenia światu Ewangelii!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365