Udane kwestowanie

W promieniach słonecznych, przy podmuchach wiatru, a nawet przy orzeźwiającym chłodnym, porannym powietrzu przed cmentarzem w Brzezinach wytrwali wolontariusze kwestowali przez 3 dni.

Kolejna już siódma Kwesta na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach odbyła się pod hasłem "Kto żyje w sercu tych, którzy pozostają, nie umiera". Jej celem jest zachowanie pamięci o osobach z najbliższej okolicy, które odeszły. W ramach akcji przygotowano baner "Zasłużyli na naszą pamięć". Znalazły się na nim sylwetki nastęujących osób spoczywających na brzezińskiej nekropolii: ks. Henryka Gajka, Józefy Barańskiej, Heleny i Stanisława Daleszaków, Edwarda Zegadło, Ireny Goli, Genowefy Malickiej, Jana Materka, Wincentego Szyszki, Ludwika Pyka i Stanisława Zegadło. Podczas kwesty oprócz zbiórki pieniędzy do puszek rozprowadzano także znicze cegiełki. Łącznie z całej akcji udało się uzyskać 8 262 zł i 1 euro, które pomogą w odnowie brzezińskiego cmentarza.

Wśród kwestujących znaleźli się samorządowcy z Gminy Morawica i Sitkówka Nowiny, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół, młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Dziękujemy wszystkim za wrażliwość i troskę o nasze lokalne dziedzictwo.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365