Uroczyste wprowadzenie relikwii i bierzmowanie

“Jedna tylko pokora, ta nam zapewnia wytrwanie do końca i nagrodę kiedyś w niebie.” Te słowa błogosławionej Klary Szczęsnej znalazły się na obrazku upamiętniającym wprowadzenie jej relikwii do Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Dokonał tego Ks. Biskup Marian Florczyk w poniedziałkowe popołudnie 13 czerwca 2016 r.

W tym dniu w Brzezinach również 38 młodych osób otrzymało sakrament bierzmowania. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia do brzezińskiego kościoła relikwii pierwszego stopnia bł. Matki Klary Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Odchodząc z tego świata 100 lat temu zostawiła po sobie ogromne dzieło miłosierdzia. Siostry opiekowały się służącymi, robotnicami i chorymi przebywającymi w domach, pracowały w szpitalach, prowadziły ochronki i szkoły, kursy kroju i szycia oraz katechizację w tych wsiach, do których nie mogli dotrzeć kapłani. Bł. Klara mawiała: „Gdy raz się ukocha całym sercem Pana Jezusa, to wszystkie rzeczy są niczym.”

W tym zgromadzeniu są dwie siostry pochodzące z parafii Brzeziny. Relikwie bł. Klary znajdowały się w relikwiarzu (takim samym jak podczas beatyfikacji), który ufundowała rodzina z Brzezin, której składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że jej obecność w relikwiach pomoże nam zachwycić się świętością i szczerze jej zapragnąć.

W niedzielę po uroczystym wprowadzeniu relikwii na każdej mszy świętej o swojej Matce założycielce opowiadały Siostry Sercanki z Krakowa.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365