Uroczystości w parafii z Księdzem Biskupem

Dnia 23 maja 2015 roku w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w czasie, kiedy cały Kościół szczególnie prosił o przyjście Trzeciej Osoby Boskiej, w parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach 40 młodych osób otrzymało sakrament bierzmowania. Udzielił go Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który pierwszy raz oficjalnie gościł w brzezińskim kościele. Pasterz naszej diecezji prosił o dary Ducha Świętego dla bierzmowanych. Do modlitwy w intencji tych, którzy dojrzewają w wierze, dołączyli licznie zebrani wierni.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia do kościoła relikwii św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego zwanej „Małą Arabką”, która tydzień wcześniej została kanonizowana w Rzymie przez Ojca Świętego Franciszka. Jej krótkie życie pełne było nadzwyczajnych wydarzeń: stygmaty, lewitacje, wizje. Jednak jak sama powiedziała: „Dzisiaj świętość to nie jest modlitwa, ani widzenia czy objawienia, ani umiejętność wysławiania się, ani włosiennica, ani pokuty; to pokora.” Tej pokory święta Miriam uczy poprzez wszystkie swoje decyzje i słowa. Ta wyjątkowa mniszka karmelitańska trafiła do Brzezin dzięki o. Krzysztofowi Górskiemu z Krakowa.

Dzień uroczystego wprowadzenia relikwii św. Miriam nie był przypadkowy. Mała Arabka została przez Boga wybrana do szerzenia nabożeństwa do Ducha Świętego. Podczas jednego z objawień usłyszała: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. Jeżeli będzie to ojciec lub matka, to pokój zapanuje w jego rodzinie. Pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju. Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu mszę świętą o Duchu Świętym, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy świętej, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią.

Razem ze świętą Miriam prośmy, aby Duch Święty umocnił nas wszystkich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365