Urodzinowa pielgrzymka

Święto Matki Bożej Siewnej od lat uroczyście obchodzone jest w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Odpust z okazji Narodzin Matki Bożej ściąga tłumy wiernych.

W sobotę 8 września 2018 roku z Brzezin do Piotrkowic wyruszyła 5. Piesza Pielgrzymka na Urodziny Matki Bożej. Wzięło w niej udział ponad 70 pątników, które przemierzyło ok. 20 km pod przewodnictwem ks. Kanonika Józefa Knapa. Z okazji 100-lecia Niepodległości uczestnicy otrzymali biało-czerwone szarfy na szyję.

Pielgrzymka rozpoczęła się o 4.30 modlitwą w kościele w Brzezinach. Kiedy pielgrzymi weszli na ul. Kamykową mogli podziwiać jeszcze gwiazdy. Rosa na łąkach niosła daleko śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po dołączeniu kolejnych pątników przy wiadukcie w Nidzie grupa ruszyła przez most na Nidzie w stronę Zbrzy, a później Dębskiej Woli. Tam przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej zorganizowano postój. Każdy mógł napić się ciepłej kawy lub herbaty i skosztować bułkę słodką. Gościnnie przyjął wszystkich ks. Proboszcz Henryk Terpiński. Po wykonaniu wspólnej fotografii pątnicy ruszyli dalej. Drogę umiał śpiew, modlitwy, piękne widoki oraz opowiadane zabawne historie. Po krótkim postoju w lesie koło Lisowa grupa dotarła do piotrowickiego sanktuarium na godz. 10.10. Na miejscu pielgrzymi zostali pokropieni wodą święconą i udali się przed ołtarz polowy.

Uroczystej eucharystii odpustowej przewodniczył ks. Bp Jan Piotrowski. W tym roku dodatkowo świętowano jubileusz 60-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej. Po mszy świętej brzeziniacy mieli czas, by nawiedzić Loreto i pomodlić się w niesionych w pielgrzymce intencjach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pielgrzymki.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365