W intencji prześladowanych

W niedzielny wieczór 10 maja 2015 r. w brzezińskim kościele młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA przygotowała spotkanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Czuwanie z kanonami Taize odbyło się z okazji 100-tnej rocznicy urodzin brata Rogera. Zebrani parafianie i młodzi najpierw obejrzeli krótki film na temat założyciela ekumenicznej wspólnoty. Modlitwa śpiewami odbyła się w intencji prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Obok ikony krzyża zostały zapalone świece upamiętniające ofiary z 10 krajów, gdzie ginie najwięcej wyznawców Chrystusa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również zapaloną świecę symbolizującą Zmartwychwstałego Jezusa.

Czuwanie zakończyło się odmówieniem Litanii Loretańskiej i śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Po błogosławieństwie księdza proboszcza Józefa Knapa, młodzi zanieśli kwiaty i znicze na symboliczny grób chrześcijan różnych wyznań. Znajduje się na nim tablica z cytatem br. Rogera: "Bóg złączony jest z każdym człowiekiem, bez wyjątku".

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365