W lipcu w Brzezinach...

Tańczono, śpiewano, grano na instrumentach, biegano, bawiono się… oj działo się na V Brzezińskim Pikniku Artystycznym, który zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

21 lipca 2013 r. na plac rekreacyjno-sportowy w Brzezinach przybywały osoby chcące miło spędzić niedzielne popołudnie i na pewno im się to udało. Organizatorzy przygotowali różne atrakcje na imprezę plenerową. Na scenie ciągle występowali artyści większego i mniejszego kalibru. Znaleźli się wśród nich uczestnicy Jubileuszowego Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Szkolnej (dzieci i młodzież z Białorusi i Ukrainy), którzy wykonali kilkanaście utworów, panie: Małgorzata Barańska i Cecylia Korban, pan Wiktor przygrywający na harmonijce oraz Zespół „Brzezinianki” z akompaniamentem pana Feliksa Korbana. Tradycyjnie nie zabrakło także stoisk z rękodziełem m.in. biżuterii, rzeźb, ceramiki, koronkowych ozdób. Każdy chętny mógł obejrzeć wystawę dawnej fotografii ślubnej i weselnej z parafii Brzeziny pn. „Ślubuję Ci…”.

Pomyślano także o atrakcjach dla młodszych. Oprócz dmuchanego zamku i basenu z piłeczkami można było pobawić się w różne gry, które prowadzili wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. Na chętnych czekały 2-metrowe bierki, duże warcaby, cymbergaj, rzucanie do celu, szczudła czy fajerki, które tylko nielicznym udało się potoczyć… Wszystkie sprzęty były wypożyczone przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Niespodziewanymi gośćmi pikniku byli parlamentarzyści Maria Zuba i Krzysztof Lipiec, którzy chwalili społeczność lokalną, że potrafi się dobrze zorganizować i przygotować taką imprezę.

Tego dnia organizatorzy zaplanowali kilka różnych konkursów z nagrodami.

Młodsi mogli popróbować swoich sił w rysowaniu rodziny.
I miejsce zajęła Gabrysia Borek, II miejsce - Magdalena Kuchta, III miejsce - Oliwia Kruk.

W konkursie florystycznym wzięły udział matki z córkami. Ich zadaniem było wicie wianków, które nie sprawiło uczestnikom większego problemu.
I miejsce - Ewa i Magdalena Kuchta
II miejsce - Justyna i Patrycja Kasperek, Anna i Magdalena Kaczor, Dorota i Magdalena Tutaj
III miejsce - Natalia i Barbara Sobura

Znajomość starych polskich komedii potrzebna była w konkursie filmowym „I kto to mówi”. Rozpoznanie niektórych fragmentów dialogów okazało się nie takie łatwe. Wyniki wyglądają następująco.
Imiejsce - Paweł Tutaj
II miejsce - Małgorzata Januchta
III miejsce - Paweł Więckowski

Największym powodzeniem cieszył się Konkurs na nalewkę regionalną, w której zostało zgłoszone aż 12 trunków. Przez cały czas trwania imprezy można było skosztować napitków i oddać głos na ten najlepszy. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęła nalewka z płatków róż przygotowana przez Ewę Borek. Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się miętówka (Teresa Buras) oraz nalewka wiśniowa (Małgorzata Ramiączek).

Dużym wydarzeniem towarzyszącym piknikowi był 4. Bieg o Laur Brzezin na dystansie 7 km. Pierwsze miejsce zajął Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. W zawodach nie zabrakło zawodników z różnych części Polski: m.in. Warszawy, Krakowa, Radomia, a nawet z Ukrainy. (szersza relacja z biegu na stronie bieg.brzeziny.org.pl). W tym roku odbyła się także druga edycja Biegu Przedszkolaka. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt dzieci, które zacięcie walczyły o pierwsze miejsce w jednej z trzech kategorii wiekowych.

Czas imprezy szybko minął przy muzyce, darmowej grochówce i w dobrym towarzystwie.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom oraz organizacjom i osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły przygotować V Brzeziński Piknik Artystyczny.

/KP/

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zdjęcia z 4. Biegu o Laur Brzezin i Biegu Przedszkolaka.

Relacja z biegu na stronie Hike.pl

Artykuł na echodnia.eu

Relacja w ITV Morawica.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365