W Trzech Króli

Dzień 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwana Świętem Trzech Króli. Jest to wspomnienie wydarzenia z Biblii, kiedy to do Dzieciątka Jezus przyszli z pokłonem Trzej Mędrcy ze Wschodu. Złożyli także Nowonarodzonemu Królowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na pamiątkę tego dnia w kościele odbyło się dziś poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Również w naszej szopce przed żłóbkiem pojawiły się figurki trzech królów oddających cześć Jezusowi.

Po mszy o godzinie 8.00 w naszym kościele ksiądz Proboszcz Józef Knap spotkał się z zelatorkami Kół Różańcowych z naszej parafii. Otrzymały one zmiany tajemnic różańcowych dla swoich kół na cały rok 2014. Później przedstawiciel naszej parafii opowiedział o Europejskim Spotkaniu Młodzieży w Strasbourgu i o ekumenicznej wspólnocie Taize. Ustalono, że następne spotkanie odbędzie się w Wielkim Poście. Na koniec wszyscy wspólnie odmówili dziesiątek różańca.

6 stycznia z naszą parafią pożegnał się nasz specjalny gość świąteczny - kucyk Wojtek. Po mszy popołudniowej wrócił do gospodarstwa, z którego został wypożyczony. Większości osób na pewno zapadnie w pamięci. Niektórzy mieli szansę go pogłaskać, nakarmić, a nawet się na nim przejechać. Wierzymy, że obecność żywego zwierzątka w naszej szopce przybliżyła parafianom atmosferę prawdziwej betlejemskiej stajenki, gdzie narodził się Jezus.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365