W piątek 30 maja w naszym kościele odbyło się czuwanie młodzieży pt. „Wieczór z Emmanuelem”. Jest ono formą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.
Brzezińskie czuwanie kierowane było do młodzieży z trzech dekanatów: morawickiego, chmielnickiego i pińczowksiego. Przybyło na nie około 100 osób z parafii Brzeziny, Dębska Wola, Obice, Morawica, Lisów, Drugnia, Chmielnik, Kije i Gnojno.
Spotkanie poprowadził ks. proboszcz Józef Knap. Homilię wygłosił ks. Henryk Terpiński, który przypomniał jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia Duch Święty. Oprawę muzyczną przygotowała schola im. św. Stanisława Kostki z pomocą scholii z Piotrkowic. Pieśni przeplatane były rozważaniami czytanymi przez młodych. Pod koniec czuwania każdy mógł podejść do paschału i zapalić od niego świeczkę, którą później składało się na ołtarzu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
/KP/