Witaj Maj, piękny Maj

W niedzielne popołudnie 3 Maja  w Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach odbyła się Majówka dla uczczenia rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz święta Maryi Królowej Polski. Na spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola przybyła liczna grupa mieszkańców. Sala świetlicy przybrała odświętny wygląd, a główny element dekoracji stanowiły białe i czerwone maki wykonane przez panie z Klubu Rękodzieła.

Na scenariusz uroczystości składały się teksty dotyczące wydarzeń historycznych sprzed 224 lat oraz wiersze patriotyczne w wykonaniu członków Stowarzyszenia. Zaprezentowany został również piękny film "Moja Ojczyzna", przedstawiający historię Polski w pigułce. Pięknym uzupełnieniem było odtworzenie fragmentu filmu "Pan Tadeusz" - Polonez. Jednak najważniejsze było śpiewanie pieśni patriotycznych z pomocą przygotowanych śpiewników. Wiele emocji budziły zwłaszcza pieśni w żywym rytmie, jak chociażby "Krakowiak Kościuszki", czy "Na Wawel, na Wawel".

Druga część spotkania poświęcona była Maryi, Królowej Polski. Tu przywołany został fragment z "Potopu" H. Sienkiewicza - śluby króla Jana Kazimierza, po czym zgromadzeni odśpiewali kilka pieśni maryjnych z akompaniamentem akordeonu w wykonaniu Zdzisława Krawczyka.

Zakończeniem Majówki był słodki poczęstunek przygotowany przez członkinie Stowarzyszenia. Przybyli goście spędzili z pewnością bardzo sympatycznie 3-majowe święto i mamy nadzieję, że podobne spotkania będą się odbywać częściej.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365