Wizjonerka Maryi w brzezińskiej parafii

W nocy z 18 na 19 lipca 1830 roku świętej Katarzynie Labouré, francuskiej nowicjuszce w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia ukazuje się po raz pierwszy Matka Boża. Młoda zakonnica spędza długi czas trzymając dłonie na Jej kolanach. Kilka miesięcy później Maryja objawia Katarzynie Cudowny Medalik i mówi: Wszyscy, którzy go nosić będą, otrzymają wiele łask. Medalik ten powinni nosić na szyi. Ci, którzy go nosić będą z ufnością, doznają większej obfitości łask.

185 lat później, w niedzielę 19 lipca 2015 roku do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach zostają uroczyście wprowadzone relikwie pierwszego stopnia św. Katarzyny Labouré. Dokonuje tego ks. Zbigniew Krzyszkowski (pochodzący z tejże parafii), Proboszcz Parafii Samsonów. Gościnnie przybywają także dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Kielc. Przywożą ze sobą wystawę na temat patronki, cudowne medaliki oraz kalendarze o św. Katarzynie.

Każda osoba, która w niedzielę przybywa do brzezińskiego kościoła otrzymuje medalik oraz ma możliwość ucałowania relikwii świętej szarytki. Najbardziej uroczysta jest jednak msza święta o godz. 12.00. Koncelebruje ją czterech kapłanów. Oprawę liturgii prowadzi Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Zabytkowy relikwiarz stoi na specjalnie udekorowanym ołtarzyku z obrazem nowej patronki. Ten sam wizerunek otrzymuje także każdy, kto uczestniczy tego dnia dnia w Eucharystii.

"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekają"

Podziękowania należą się s. Sylwii Węgrzyn za pomoc w realizacji prośby o relikwie św. Katarzyny złożonej przy jej grobie w Paryżu, oraz wspólnocie Sióstr Szarytek z Kielc za otwarte serce, wsparcie i modlitwę.

Święta Katarzyno Labouré módl się za nami!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365