Wizyta mieszkańców Gminy Kawęczyn

W piątek 22 kwietnia b.r. przybyła do Brzezin 50-osobowa wycieczka władz samorządowych, radnych, sołtysów i mieszkańców Gminy Kawęczyn. Była to rewizyta, gdyż dwa lata temu mieszkańcy Brzezin odwiedzili Kawęczyn podczas trzydniowego wyjazdu do Wielkopolski.

Goście zostali przyjęci przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola w Świetlicy Wiejskiej „Przy Fontannie”. Czekał tu na nich poczęstunek – kanapki, ciasto, kawa i herbata – wszystko przygotowane przez panie z Klubu Rękodzieła działającego przy Stowarzyszeniu. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, podzielenie się informacjami o swoich gminach, sołectwach, o działalności stowarzyszeń. O historii miejscowości Brzeziny i parafii oraz o działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola opowiadała prezes Marianna Węgrzyn. Honory gospodarza miejscowości pełnił sołtys Ryszard Znój.

Goście byli mile zaskoczeni przyjęciem oraz zbudowani tym, co dzieje się w naszej miejscowości. Dalszym punktem pobytu w Gminie Morawica była wizyta w Urzędzie Gminy i spotkanie z wójtem.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365