Wspomnienia o księdzu Janie

W niedzielę 29 września 2019 roku w Brzezinach odbyła się III Wieczornica im. Ks. Jana Pragnącego. Spotkanie rozpoczęła msza św. w intencji zmarłego proboszcza. Następnie na hali sportowej Szkoły Podstawowej odbył się spektakl „Pan jest moim Pasterzem”.

Na widowni, oprócz licznie zgromadzonych osób z parafii, znalazła się rodzina ks. Jana oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W tym roku tematem wiodącym spotkania była Księga Psalmów. Przygotowane sceny przedstawiały historię króla Dawida granego przez dwie osoby – jako dziecko i jako dorosłego mężczyznę. Sztuka miała pokazać jak psalmy towarzyszą człowiekowi w różnych momentach życia. W chwilach docenienia, zachwytu, zwycięstwa, żalu za grzechu, czy odkrycia prawdziwej Miłości Boga.

W doświadczeniu modlitwy psalmami pomagał kilkudziesięcioosobowy chór. Oprócz gry aktorskiej pojawił się śpiew, taniec i projekcje filmów. Spotkanie zakończyły wspomnienia o zmarłym proboszczu i słodki poczęstunek dla gości.

Organizatorami spotkania były: Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola, Schola Parafialna im. św. Stanisława Kostki oraz Parafialny Zespół Caritas.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365