WSPÓNY LOS - INDEX

Program WSPÓLNY LOS – INDEX służy zachowaniu w pamięci naszego Narodu i Świata tych, którzy motywowani wiarą w Boga i miłością do drugiego człowieka nie wahali się narażać życia własnego i swoich bliskich dla ratowania sąsiadów, kolegów, przyjaciół, a nierzadko również osób zupełnie obcych.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w dokumentowaniu wszelkich form pomocy świadczonych Żydom przez Polaków w okresie II wojny światowej oraz ustaleniu listy zamordowanych i represjonowanych za tego rodzaju działalność.

Apel kierujemy szczególnie do bezpośrednich świadków wydarzeń, ich potomków lub znajomych osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń. Państwa relacje będą nieocenioną pomocą i niezbędnym uzupełnieniem poszukiwań prowadzonych w archiwach polskich i zagranicznych.

Koordynatorem programu na terenie parafii Brzeziny jest Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. Prosimy o dostarczanie wszelkich informacji na ten temat pod nr tel. 505 862 023, na adres e-mail: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com lub osobiście do Marianny Węgrzyn lub Damiana Zegadło.

Wszystkie zgromadzone materiały zostaną przekazane do Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365