XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już drugi raz przedszkolaki z Brzezin wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Uroczysta inauguracja Tygodnia Czytania odbyła się w tym roku z udziałem zaproszonych gości tj. uczniów III klasy gimnazjum w Brzezinach. Dzieci uważnie słuchały recytowanej przez gimnazjalistki „Lokomotywy” Juliana Tuwima, a później wszystkie chciały odpowiadać, na zadawane przez starsze koleżanki pytania, dotyczące treści utworu.

W tym roku Tydzień Czytania odbył się pod hasłem – Poznajemy wiersze Jana Brzechwy. Dzieci przedszkolne miały okazję posłuchać najbardziej znanych wierszy tego znanego poety w wykonaniu zaproszonych gości. W sali powstał „Klub czytających przedszkolaków” gdzie starszaki mogły oglądać zgromadzone w biblioteczce książeczki i przez cały tydzień wypożyczać je do domu. W ogłoszonym konkursie, przedszkolakiem, który przeczytał najwięcej książeczek okazał się przedszkolak grupy starszej- Karol Buras. Wszystkie czytane przez gimnazjalistów wiersze, a były to: „Kwoka”, „Żuk”, „Żaba”, „Leń” i „Entliczek Pentliczek” starszaki ilustrowały w różnych technikach plastycznych. Najpiękniejsze ilustracje zostały wyróżnione, a autorzy wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy, farby i kolorowanki.

Przez cały tydzień w naszym przedszkolu królowały książki, bajki, bajeczki i wierszyki, wszyscy bardzo zaangażowali się w czytanie. Nie tylko zaproszeni gimnazjaliści, ale również rodzice, dziadkowie, ciocie… Tradycyjnie już, zachęcamy, aby czytać dzieciom codziennie i aby Tydzień Czytania trwał przez cały rok !!!

Joanna Strójwąs

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365