Zakończenie projektu

Dobiegła końca realizacja projektu grantowego „Scena dla każdego”, na który Fundacja Lafarge „Wspólnie dla Regionu” przyznała naszej miejscowości 20 tys. zł. W czerwcu zakupiona została scena mobilna, na której odbył się spektakl pt. „Przyjechał Józek z Ameryki, czyli country w stodole” w wykonaniu Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin. Na występ zaproszono mieszkańców Brzezin i okolicznych miejscowości oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i instytucji.

Drugi etap projektu obejmował zakupienie roślin i ich posadzenie w centralnym miejscu Brzezin. W środę 20 września 2023 roku do pracy stawili się licznie członkowie Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i  Rady Sołeckiej. Posadzone zostały kwiaty i krzewy zakupione w ramach projektu. A na scenie wystąpiły dzieci z „Akademii Przedszkolaka” w Brzezinach.

Dzięki działaniom projektowym stworzone zostało miejsce integracji i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców. Wpłynęło to również na zwiększenie atrakcyjności centrum naszej miejscowości. Wspólne działania przyczyniły się do integracji i poczucia jedności wśród uczestników.

Dziękujemy Fundacji Lafarge „Wspólnie dla Regionu” za wsparcie finansowe dla naszej miejscowości.

/MW/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365