Zebrano pieniądze na odnowę cmentarza w Brzezinach

"Każda sekunda życia, warta jest milionów lat pamięci" - pod takim hasłem w dniach 30 października - 2 listopada 2021 r. odbyła się XIII Kwesta na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach.

W zbiórkę pieniądzy zaangażowało się ok. 170 osób. Wśród nich byli samorządowcy, druhowie OSP Brzeziny, Nida, Kowala, nauczyciele i uczniowie ze szkół w Brzezinach, Kowali, Bilczy i Morawicy, członkowie stowarzyszenia i scholi parafialnej. Oprócz kwestowania do puszek, tradycyjnie rozprowadzano także znicze - cegiełki.

Jak co roku, przygotowany został baner "Zasłużyli na naszą pamięć". Znalazły się na nich biogramy kolejnych 10 osób spoczywających na cmentarzu w Brzezinach: Władysława Bentkowskiego, Henryki Brzozy, Józefa Jędrochy, Edwarda Kołka, Cecylii Korban, Haliny Pauli, Rudolfa Slaskiego, Zygmunta Szyby, Zofii Wawrzeńczyk i Henryka Wojtysia.

Nasza kwesta ma na celu nie tylko zbiórkę pieniędzy, ale budowanie tożsamości lokalnej - podkreśla Damian Zegadło, koordynator akcji - Cieszymy się, że tak wiele osób chętnie się włącza w kwestowanie i akcja jest bardzo pozytywnie przyjmowana przez społeczność Brzezin i okolic.

W tym roku dzięki hojności ludzi odwiedzających cmentarz w Brzezinach udało się zebrać 12 398,70 zł. To rekordowa kwota, jak do tej pory, która pozwoli uratować kolejne nagrobki.

Dziękujemy bardzo!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365