Zielem kwiatami ścielcie Mu drogi...

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzona jest w Kościele, by oddać cześć niezwykłemu cudowi przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa. Boży dar dla każdego człowieka. Nieodzownym elementem świętowania tego dnia jest uroczysta procesja ulicami miast i wsi. 

W tym roku, jak zawsze, nie zabrakło zaangażowania wielu osób w przygotowanie oprawy tej uroczystości także w naszej parafii. Chór niezawodnie śpiewał pieśni eucharystyczne, druhowie ze straży pożarnych czuwali nad bezpieczeństwem i nieśli baldachim i latarnie, dzieci pierwszokomunijne rzucały kwiaty, ministranci nieśli kadzidło, nagłośnienie i dzwonki, róże niosły drewaniany różaniec, inni parafianie zabrali na procesję obrazy, feretrony, sztandary, bardzo licznie przybyli pozostali wierni. Swój trud włożyły także rodziny, które tradycyjnie przygotowują ołtarze na Boże Ciało... I to całe poświęcenie przyjął Bóg, powstrzymując deszcz...

Pan Jezus Eucharystyczny w złotej monstrancji niesionej przez ks. proboszcza Jana Pragnącego kolejny raz mógł przejść przez naszą miejscowość. Przepięknie klimat tego dnia oddaje dawna pieśń: "Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba/ Pod przymiotami ukryty chleba/ Zagrody nasze widzieć przychodzi/ I jak się dzieciom Jego powodzi." Nic dodać, nic ująć.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365